Kratki ozdobne

Na rynku istnieją różne rodzaje ozdobnych kratek wentylacyjnych. Ich ozdobność polega na tym, że faktura i wzory kratek predestynują je do pełnienia roli wykończeń różnych otworów wentylacyjnych. Ważny również jest materiał z którego są wykonane (godna polecenia jest tutaj stal szlachetna). Takie kratki stosowane są w biurach, hotelach, domach oraz nowoczesnych mieszkaniach.

Dekoracyjne kratki wentylacyjne

Dekoracyjne kratki mają różne ozdoby – geometryczne paski albo ozdobne kwiaty czy inne wzory. Mogą wyglądać tak jak koronkowa serwetka albo dziergany kilim. O wszystkim decyduje fantazja producenta oraz zapotrzebowanie klientów na dany rodzaj kratki wentylacyjnej.

Kratki ozdobne – cena

Kratka ozdobna jest droższa od innych kratek wentylacyjnych z uwagi na wzór oraz materiał. Ich ceny oscylują wokół 80-100 złotych, ale jakość usprawiedliwia tego rodzaju ceny. W oryginalnych mieszkaniach takie kratki sprawdzą się w pełni.

Z czego są wykonane kratki ozdobne ?

Kratki ozdobne

Kratki dekoracyjne mogą być wykonane z miedzi, mosiądzu, cyny, stali szlachetnej lub stali nierdzewnej. Miedziane i mosiężne kratki wentylacyjne są arystokracją w świecie kratek. Można kupować gotowe kratki, można zamawiać je na upragniony wymiar. Takie kratki są małymi dziełami sztuki i zdecydowanie warto korzystać z ich walorów.

Podsumowanie

Podsumowując, gdy mamy nieco grosza, warto kupować kratki ozdobne, ponieważ są one eleganckie i podkreślą charakter naszego domu.