Szafy do sypialni

Sypialnia jest miejscem bardzo intymnym, osobistym, w którym nie tylko odpoczywamy i regenerujemy siły, cztery ściany sypialni to również możność rozkoszowania się jej pięknem, wyjątkowością, nieszablonową aranżacją.
Obok w/w aspektów, istotą jest nadto funkcjonalność tego pomieszczenia. Gdzie najlepiej przechowywać garderobę i inne akcesoria do codziennego użytku? Oczywiście w szafie. Ta, wobec tego, winna być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale przede wszystkim praktyczna i w miarę przestronna.

Szafy wnękowe z lustrem

Szafa wnękowa do sypialni

Ostatnimi czasy, szafy wnękowe na dobre zagościły w naszych mieszkaniach (sporą popularnością cieszą się zwłaszcza szafy z lustrem oraz warianty przesuwane, tj. z drzwiami przesuwanymi).
Szafa to mebel wielu możliwości, przydatny niemal w każdym pomieszczeniu, również w sypialni, szafa pełni kilka ważnych funkcji – istotne właściwości szafy wnękowej:

- funkcjonalność;
- atrakcyjny, nierzadko bardzo oryginalny design;
- możliwość efektownego i efektywnego zagospodarowania przestrzeni;
- możność przechowywania (we wnętrzu szafy przeznaczonej do sypialni) garderoby oraz innych akcesoriów, m.in. sprzętów gospodarstwa domowego (na przykład odkurzaczy), walizek oraz toreb podróżnych, obuwia i innych;
- szereg możliwości aranżacyjnych;
- bogaty wachlarz wzorów i kolorów (na przykład szafa z lustrem);
- wariat „na wymiar”, tj. opcja pozwalająca na indywidualne rozwiązania i projekty;
- stosunkowo duża pojemność.

Szafy w sypialni – przesuwane

Szafy do sypialni (aranżacje):

- wnętrza iście oryginalne/innowacyjne – w sypialniach o charakterze minimalistycznym, nastawionych na współczesne rozwiązania zaleca się stosowanie frontów szklanych (szafy z lustrem) oraz lakierowanych; nowoczesne szafy do sypialni to cała paleta ciekawych rozwiązań (szafy białe, meble udekorowane nietypową grafiką);
- wnętrze typowo eleganckie/tradycyjne – w stylowych, urządzonych z klasą sypialniach, królować winny fronty drewniane/bambusowe bądź rattanowe, przód możemy nadto ozdobić ciekawą, klasyczną fototapetą).

Nowoczesne szafy do sypialni

Szafa do sypialni (materiały do produkcji frontów szaf wnękowych):

- płyty laminowane (wiórowe);
- płyty drewnopodobne (pokrywane fornirem);
- maty skóropodobne;
- maty naturalne;
- szkła;
- lustra.